| Main Page | About us | How to Ask and/or Order | FAQS | Privacy | References | Współpraca | Memorial Room/Poszukiwanie Rodziny |

 

 

 

12/2008 - Poszukiwanie informacji o rodzinie BUBEL oraz CZYRKOWSKI-CZERNIEWSKI


Rodzina z USA chciałaby odkryć rodzinne korzenie z Polski, będzie ogromnie wdzięczna za przesłanie jakichkolwiek informacji o rodzinie babci Marii Bubel:

=

Maria Bubel, urodzona około roku 1889 w Warszawie lub w okolicach na Mazowszu, jej tatą był Jan? Bubel, szewc mieszkający pod koniec XIX w. w Warszawie, a mamą Karolina Bubel z domu......... Mama Karolina zmarła młodo, tata ożenił się po raz wtóry z ................ nauczycielką gry na pianinie w Warszawie.

Młoda Maria Bubel jako guwernantka wyjechała z inną polską rodziną (nazwisko tej rodziny nie jest znane) - do miejscowości Harbin, Mandżuria (Chiny) ok. roku 1918, tam młoda Maria poznała swojego męża Jana, to był młody bankowy urzędnik Jan Czyrkowski - Czerniewski pochodzący z Litwy z miejscowości ..............., urodzony tamże ok. roku 1873. Maria i Jan wzięli ślub w Harbinie. Maria i Jan mieli w Harbinie dwie córki:

Wacława Czyrkowska-Czerniewska, ur. 17 marca 1919 r.

Janina Cyrylla Czyrkowska-Czerniewska, ur. 18 marca 1927 r.

(w dokumentach także jako Czerkowska, Czerkowski, etc.)

Rodzice i obie córki już nie wrócili do Polski. Tata Jan zmarł w Harbinie ok. r. 1929-1930, mama Maria zmarła w Szanghaju, Chiny, w roku 1946.

Obie córki po II Wojnie Światowej wyszły za mąż za Amerykanów i założyły w USA swoje rodziny.

Teraz te rodziny, dumne z pochodzenia swoich dziadków z Polski i Litwy chcą odnaleźć jakiekolwiek ślady w Polsce czy na Litwie po rodzinach ich dziadków Bubel i Czyrkowskich - Czerniewskich.

Bardzo, bardzo prosimy wszystkich czytających tę kolejną niezwykłą historię emigracji z Polski i Litwy o pomoc. Za jakiekolwiek informacje o tych rodzinach w Polsce i na Litwie bylibyśmy bardzo wdzięczni - przekażemy je natychmiast do rodzin w USA. W  załączeniu zamieszczamy dwie fotografie babci Marii zachowane przez rodzinę w USA: Babcia Maria Bubel jako młoda uczennica szkoły w Warszawie (rok ok. 1905), oraz jako mama Maria Czyrkowska-Czerniewska w Harbinie (ok. r. 1925-1929).

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich poszukiwaczy rodzinnych korzeni i jeszcze raz dziękujemy za pomoc w tej sprawie,

RootsPoland, Warszawa

Wszelkie informacje prosimy kierować na adres:

info@rootspoland.com

 

 

 

 

 

Copyright © 1993 - 2007 DHO / Contact Email: webmaster@rootspoland.com

"Your sentimental family journey to Poland"

by Tadeusz - Tad & friends