| Main Page | About us | How to Ask and/or Order | FAQS | Privacy | References | Współpraca | Memorial Room/Poszukiwanie Rodziny |

 

 

 

8/2006 - POSZUKIWANIE PRZODKÓW I RODZINY DOROCIAK Z POŁUDNIA POLSKI !


Drodzy Państwo,

Od wielu lat Pan Stuart Miller z Seattle USA szuka śladów historii swojej ukochanej Babci pochodzącej z Polski. Minęło wiele lat, kilka pokoleń, dwie wojny światowe, Babcia zmarła w USA wiele lat temu, od wielu lat Pan Stuart postanowił uczcić pamięć Babci i Polski, jej rodzinnego kraju, i odszukać jej rodzinne korzenie w Polsce! Ma również nadzieję, że może odnajdzie rodzinę Babci nadal mieszkającą w Polsce.

Drodzy Państwo, gdyby można było poprosić O WASZĄ POMOC!, czy ktoś pamięta rodzinę Dorociak/Miller w USA?, za przekazanie jakichkolwiek śladów historii rodziny Babci Dorociak w Polsce, jej miejsca urodzenia i nazwy parafii,  Pan Stuart z USA byłby ogromnie wdzięczny! DZIĘKUJEMY!

Oto szczegóły o ukochanej Babci Marii z Polski zebrane w USA:

Jej pełne nazwisko z Polski brzmiało: MARIA - MARIANNA DOROCIAK

Jej Tatą był Jan Dorociak z południa Polski z miejscowości .......?
Babcia wyemigrowała z Polski do Ameryki około roku 1892, jako młoda panna.
Data urodzenia Babci to 10.12.1872 lub 13.11.1870 (z dwu różnych dokumentów w USA).
Miejsce urodzenia Babci było w USA podane jako "Pilzno, Galicia, Polska", a wiec okolice południe Polski, okolice Pilzna (wtedy główne miasto administracyjne w Galicji) i teraz to okolice miast MIELEC, TARNÓW, DĘBICA, być może m.inn. wioski Ocieka?, Wola Ociecka?, Biały Bór?, Huta?, Przeclaw?, Podole?, Wylów?, itd.
Babcia Maria Dorociak w USA wyszła za mąż za dziadka Pana Stuarta, Macieja Miller (Marchalewicz) (pochodzącego z Polski z Podlasia), i w USA miała nazwisko jako Maria-Mary Miller. Babcia korespondowała z rodziną Dorociak w Polsce, ale listy z adresami rodziny w Polsce w USA po wojnie się nie zachowały.


W USA Babcia i Dziadek mieli kilkoro dzieci, wszystkie wychowane w duchu polskiej tradycji i religii chrześcijańskiej, wszystkie te tradycje przekazali swoim wnukom w USA. Cała rodzina w USA pamięta, ze Babcia Maria była bardzo serdeczna, otwarta, kochała rodzinę i polskie zwyczaje, robiła świetne ciasto polskie, ten smak zapamiętała rodzina w USA na całe następne pokolenia!

Oto kilka starych, rodzinnych fotografii, które ostały się w rodzinie w USA, na fotografiach Babcia Maria-Mary Dorociak i Dziadek Maciej-Michael Miller (Marchalewicz), z okazji ślubu w USA, oraz z dziećmi w USA. Również jako pierwsza fotografia ukochanej Babci Marii z ostatnich lat jej życia w USA, oraz na końcu świadectwo ich ślubu w USA.

JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY ZA POMOC W ODNALEZIENIU ŚLADÓW HISTORII TEJ RODZINY DOROCIAK I NAZWY PARAFII, MOŻE W PAŃSTWA RODZINIE KTOŚ PAMIĘTA CZŁONKÓW RODZINY DOROCIAK, KTÓRZY WYJECHALI DO AMERYKI? MOŻE TO BYŁA RODZINA BABCI MARII DOROCIAK? MOŻE ZOSTAŁY W PAŃSTWA RODZINIE JAKIEŚ PAMIĄTKI LUB WSPOMNIENIA O TEJ RODZINIE W USA?

ZA WSZELKIE INFORMACJE - BARDZO DZIĘKUJEMY!
PO OTRZYMANIU ZARAZ JE PRZETŁUMACZMY I PRZEKAŻEMY DO PANA STUARTA W USA!
MR. STUART ZARAZ WYŚLE DO WAS LIST W TEJ SPRAWIE!

W imieniu Pana Stuarta Millera z Seattle, USA,
TW/ Warszawa

poszukiwanierodziny@rootspoland.com

 


Thank you for any information on this family with the Polish roots!


 

     
 

Copyright © 1993 - 2007 DHO / Contact Email: webmaster@rootspoland.com

"Your sentimental family journey to Poland"

by Tadeusz - Tad & friends